اپلای به فرانسه

اپلای به دانشگاه های فرانسه

کشور فرانسه واقع در اروپای غربی، عضو اتحادیه اروپا و از زیباترین کشور های گردشگری با سبک زندگی مرفه و لوکس است. پاریس پایتخت فرانسه و فرانسوی زبان اصلی مردم است؛ البته زبان انگلیسی جزو زبان های رایج در فرانسه است. فرانسه کشوری سکولار است و دین رسمی ندارد؛ مسیحیت کاتولیک، اسلام و بوداییسم از دین های رایج در فرانسه است. زیبایی شهرهای فرانسه، اقتصاد مناسب و سیستم آموزشی خوب باعث شده هرساله بر تعداد علاقه مندان به اپلای دانشگاه های فرانسه اضافه شود. از مزایای تحصیل در دانشگاه های فرانسه به موارد زیر می توان اشاره کرد: وجود دانشگاه های با سطح علمی بالا در فرانسه،اجازه  20 ساعت کار دانشجویی در هفته، کمک هزینه مسکن به تمام دانشجویان خارجی، سهولت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، امکان داشتن همراه در حین تحصیل، هزینه بسیار پایین تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه و... . در ادامه به صورت کلی به شرایط آب و هوایی و فرهنگی و اجتماعی فرانسه پرداخته شده است. 

فرهنگ مردم کشور فرانسه

فرانسوی ها به مد و لباس های خود اهمیت زیادی می دهند. تحصیلات، غذا و هنر از دیگر موضوعاتی ست که برای فرانسوی ها مهم است. برخلاف سایر اروپاییان مردم فرانسه هنگام معاشرت یکدیگر را می بوسند؛ در بعضی شهر ها دوبار و در بعضی دیگر تا چهار بار روبوسی می کنند. فرانسوی ها نسبت به کشورشان تعصب خاصی دارند و به آزادی و برابری معتقدند. نکته جالب این که استفاده از نماد های اسلامی و داشتن پوشش کامل در فرانسه مجاز نیست.

زندگی در کشور فرانسه

تمام شهرهای فرانسه زیبا هستند و هر کدام جاذبه های دیدنی بسیاری دارد. فرانسه بازار با ثباتی در زمینه ملک و زمین دارد و از این رو برای سرمایه گذاری مناسب است. همچنین دولت فرانسه از کسب و کار های نوپا حمایت های خوبی به عمل می آورد. مسیر های حمل و نقل و تردد شهری بسیار مناسب است. اگرچه در کنار تمام این برتری ها، هزینه زندگی در شهرهای فرانسه گران است.

آب و هوای کشور فرانسه

کشور فرانسه به علت پهناور بودن در مناطق مختلف آب و هوای متفاوتی دارد. به طوری که در یک شهر شب بسیار سردی را تجربه خواهید کرد و با سفر به نقطه ای دیگر از فرانسه با آب و هوای گرم و دلپذیری مواجه شوید. به طور کلی، بخش های شمال و شمال شرقی فرانسه آب و هوای معتدل، قسمت های جنوبی آب و هوای مدیترانه ای و بخش غربی فرانسه به علت مجاورت با اقیانوس آب و هوایی اقیانوسی دارد.

دانشگاه های کشور فرانسه

در جدول زیر، لیست دانشگاه های فرانسه در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به فرانسه و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر فرانسه، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'zip' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: