اپلای به سوئد

اپلای به دانشگاه های سوئد

کشور سوئد در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار گرفته است. استکهلم پایتخت سوئد و بزرگترین شهر سوئد است. کشور سوئد با جمعیت 10 میلیون از صلح طلب ترین و مرفه ترنی کشور های دنیاست. دین رسمی در سوئد مسیحی ارتدکس است و اسلام دومین دین پرطرفدار در سوئد است. زبان رسمی مردم سوئدی است که به زبان نروژی شباهت دارد؛ البته اکثر مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط نسبی دارند. سوئد همواره از کشور ای مهاجر پذیر بوده و حدود 100 هزار ایرانیدر یوئد در حال تحصیل و زندگی هستند. از آنجایی که تحصیل دردانشگاه های سوئد مزایای بسیاری دارد، دانشجویان ایرانی زیادی علاقه مند به اپلای دانشگاه های هلند هستند. امکان صدور ویزای همزمان برای همراه دانشجو (همسر و فرزند)، امکان تحصیل در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی، تحصیل رایگان همراه دانشجو و فرزند، فرصت تحصیل در دانشگاه های برتر سوئد با مدارک معتبر، برخورداری از بیمه ردمانی در مدت زمان تحصیل، سطح کیفیت بالای زندگی، استفاده از بورسیه های تحصیلی، امکان کار حین تحصیل در دانشگاه های سوئد و امکان اخذ اقامت از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه های سوئد است. از جمله معایب اصلی تحصیل در دانشگاه های سوئد، هزینه بالای تحصیل است. جهت اطلاع دانشجویان و علاقه مندان اپلای برای دانشگاه های سوئد، در ادامه به صورت کلی به شرایط آب و هوایی و فرهنگی و اجتماعی سوئد پرداخته شده است. 

فرهنگ مردم کشور سوئد

مردم کشور سوئد به برابری حقوق انسان های بسیار معتقدند و اهل رقابت نیستند. کانون خانواده از اهمیت زیادی در سوئد برخوردار است و قوانین کاری برای والدین نیز در راستای تقویت این موضوع است. حقوق کودکان در سوئد بسیار مهم است و برای اینکه والدین زمان و تمکن مالی کافی را برای نگه داری از فرزندان خود داشته بانشد به آن ها حقوق و مزایای مختلفی از طرف دولت  محل کار تعلق می گیرد. علاوه بر این سوئدی ها در همه جوانب اعتدال را رعایت می کنند و مردمانی آرام و آرامش طلبند.

زندگی در کشور سوئد

سوئد از پیشرفته ترین و مرفه ترین کشور های اروپاست که اقتصاد وابسته به صادرات تولیدات داخلی دارد. همچنین بخش مهمی از بودجه کشور از طریق مالیات ها تامین می شود. هزینه های زندگی اعم از اجاره و یا خرید خانه با توجه به موقعیت مکانی متفاوت است. همچنینفرصت های شغلی بسیاری در سوئد وجود دارد که افراد باتوجه به مدرک تحصیلی خود می توانند از آن استفاده کنند.

آب و هوای کشور سوئد

کشور سوئد دارای آب و هوای سرد است. شمال سوئد همانجا که قله های آلپ قرار دارد به علت سرمای زیاد قابل سکونت نیست. بخش جنوبی سوئد دارای تابستان های گرم و شرجی و تابستان های کوتاه و سرد است. بخش میانه سوئد نیز نسبت به بخش جنوبی اب و هوای سرد تری دارد و با بارش برف در زمستان همراه است.

دانشگاه های کشور سوئد

در جدول زیر، لیست دانشگاه های سوئد در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به سوئد و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر سوئد، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوئد، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.