اپلای به سنگاپور

اپلای به دانشگاه های سنگاپور

سنگاپور با حدود 5 میلیون جمعیت کوچک ترین کشور جنوب شرقی آسیاست که به نیویورک آسیا شهرت دارد. پایتخت این شکور سنگاپور است و کشوری مدرن، ثروتمند و زیباست. زبان های رسمی و رایج سنگاپور انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل است و اسلام بعد از تاتوئیسم و هدوئیسم دین رسمی و شناخته شده در سنگاپور است. سنگاپور کشوری با پتانسیل بالای در رشته های مختلف داشنگاه ست. نظام آموزشی سنگاپور بر اساس سیستم بریتانیا نهاده شده است و با هدف مهارت آموزی و پرورش افکار خلاق،  سعی در رفع نیاز های فرهنگی اقتصادی کشور دارد. از آنجایی که اقتصاد سنگاپور مبتنی بر صنعت و خدمات است، این کشور یکی از قطب های اقتصادی جهان است. کیفیت بالای زندگی و تحصیل در سنگاپور، موقعیت های کاری بالا در سنگاپور، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه مقرون به صرفه تحصیل در دانشگاه های سنگاپور نسبت به کشورهایی مانند استرالیا، انگلستان و آمریکا، دانشگاه های برتر و سیستم آموزشی خوب، بورسیه های تحصیلی و... باعث شده است بسیاری از افراد متقاضی اپلای دانشگاه های سنگاپور شوند و مایل به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های برتر سنگاپور باشند. در ادامه به صورت کلی به شرایط فرهنگی و اجتماعی کشور سنگاپور پرداخته شده است.

فرهنگ مردم کشور سنگاپور

باتوجه به اینکه زبان های رایج و رسمی سنگاپور متعدد است، متوجه می شویم که تفاوت فرهنگی در سنگاپور بسیار دیده می شود. مردم سنگاپور به زندگی لوکس علاقه دارند و این موضوع در روابط و نوع پوشش آن ها واضح است. همچنین نوع معاشرت و احوالپرسی مردم سنگاپور با دست دادن است. البته گرچه سنگاپور ظاهری مدرن دارد ولی مردم همچنان به سنت های پایبندند. خانواده و احترام به بزرگتر، آبرو و همکاری گروهی از ویژگی های مسلم سنگاپوری هاست.

زندگی در کشور سنگاپور

سنگاپور در چند دهه اخیر به خوبی پیشرفت کرده و سطح رفاه خوبی را کسب کرده است؛ نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. سنگاپور از نظر بهداشت و امنیت در جایگاه خوبی قرار دارد و سطح درآمد افراد در برخی از رشته ها چون برق، فناوری اطلاعات، امنیت شبکه و ... بالاست. با توجه به اینکه سنگاپور یک کشور پیشرفته صنعتی ست به طبع هزینه ای زندگی هم بالا ست. البته هزینه خوراک در سنگاپور از ایران ارزان تر است در صورتی که از رستوران های گران سنگاپور چشم پوشی کنید.

آب و هوای کشور سنگاپور

سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد و دارای آب و هوای گرمسیری است. اغلب اوقات هوا گرم است و تغییر آب و هوا را در فصل های مختلف سال چندان محسوس تجربه نخواهید کرد. البته از ماه دسامبر تا ژانویه هوا خنک تر است.

دانشگاه های کشور سنگاپور

در جدول زیر، لیست دانشگاه های برتر سنگاپور در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای دانشگاه های کشور سنگاپور و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر سنگاپور، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش دانشگاه های سنگاپور، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.