اپلای به ترکیه

اپلای به دانشگاه های ترکیه

ترکیه کشوری اوراسیایی با جاذبیت های توریستی فراوان است. شهر آنکارا  پایتخت ترکیه و زبان رسمی مردم ترکیه، ترکی استانبولی است و نوشتار آن ها لاتین است. بیشترین جمعیت ترکیه را مسلمانان تشکیل می دهند. مردم کشور های مختلف جهان و به ویژه ایران هر ساله برای تفریح و مهاجرت های کاری و اپلای به دانشگاه های ترکیه به این کشور وارد می شوند. دلایلی نظیر: موقعیت خاص جغرافیایی، وجود دانشجویان بین المللی در این کشور، هزینه های پایین زندگی، حمل و نقل و ویژگی های ترکیبی از سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا و سیستم آموزشی بین المللی، بسار مورد توجه دانشجویان ایرانی است. در ادامه به صورت کلی به شرایط فرهنگی و اجتماعی کشور دانمارک پرداخته شده است.

فرهنگ مردم کشور ترکیه

با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص ترکیه و توریست های فراوان، این کشور تحت تاثیر فرهنگ اروپایی هم قرار گرفته است. به صورت کلی ترک ها مردمانی مهربان و خونگرم هستند. بزرگترها و خانواده بسیار در ترکیه حایز اهمیت است و مراسم و آداب و رسوم خاص خود را برای مناسب های مختلف مانند عروسی ها و جشن ها دارند.

زندگی در کشور ترکیه

تشابه هزینه های زندگی در ترکیه به ایران باعث جذابیت این کشور بریا ایرانیان شده است و در مواردی حتی هزینه اجاره منزل در ترکیه نسبت به ایران بسیار مناسب تر است. کشور ترکیه سال هاست تقاضای پیوستن به اتحادیه اروپا را دارد، در صورت قطعی شدن این موشوع سطح رفاه در این کشور به صورت صعودی پیشرفت خواهد کرد. گران ترین شهرهای ترکیه به ترتیب استانبول، بورسا و ازمیر است. در حالت کلی ترکیه برای ایرانیان اصلا کشور گرانی محصوب نمی شود.

آب و هوای کشور ترکیه

کشور ترکیه در منظقه مدیترانه ای قرار دارد و این یعنی دارای آب و هوای بسیار معتدل و طبیعتی زیبا و چشم نواز است. همچنین وجود رشته کوه های اطراف ترکیه باعث تنوع آب و هوایی در این کشور شده است. در کل ترکیه دارای چهارمنطقه آب و هوایی است: سواحل جنوب و سواحل غرب با آب ‌و هوایی مدیترانه ‌ای ، سواحل دریای سیاه با تابستان ‌های گرم و زمستان‌ های معتدل و مرطوب ، بخش ‌های شرق و شمال شرقی ترکیه با آب ‌و هوای کوهستانی و سرد و بخش‌های مرکزی فلات آناتولی با آب ‌و هوای نسبتا خشک قاره ‌ای .بهترین فصل های ترکیه بهار و پاییز است که هوا نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است.

دانشگاه های کشور ترکیه

در جدول زیر، لیست کاملی از دانشگاه های ترکیه در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم آورده شده است. علاقمندان اپلای به دانشگاه های ترکیه و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر ترکیه، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، زمان ثبت نام، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه ، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'zip' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: