اپلای به بلژیک

اپلای به دانشگاه های بلژیک

بلژیک یک کشور مستقل در اروپای غربی و عضو اتحادیه اروپاست. شهر بروکسل پایتخت بلژیک است. این کشور کوچک اما با تراکم جمعیت بالا از شمال با هلند، از شرق با کشور آلمان و از جنوب با کشور فرانسه همسایه است. کشور بلژیک با وجود امتیاز هایی چون: کیفیت بالای زندگی، چند زبان و چند فرهنگ بودن، هزینه کم تحصیلات در دانشگاه های دولتی، بورسیه های تحصیلی شگفت انگیز، امکان کار دانشجویی و... برای بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش از دانشگاه های بلژیک مقصد رویایی است. در ادامه به شرح بیشتر درباره کشور بلژیک پرداخته شده است.

زندگی در کشور بلژیک

کشور بلژیک به امنیت، سطح رفاه و کیفیت بالای زندگی معروف است. جاذبه های دیدنی و معماری های زیبا در شهرهای بروکسل و آنتورپ از زیبایی های بلژیک است. مردم بلژیک به سه زبان بومی فرانسوی، هلندی و آلمانی صحبت می کنند و این به معنای چند فرهنگ بودن این کشور است. علاوه برآن زبان انگلیسی هم در این کشور صحبت می شود. بنابراین علاوه بر بان انگلیسی لازم است با این سه زبان هم آشنایی داشته باشید. کشور بلژیک به عنوان مرکز شبکه های بین المللی شناخته شده است. این موضوع فرصت های شغلی با درامد های مناسب زندگی در سطح رفاه بلژیک را به راحتی میسر کرده است.

آب و هوای بلژیک

آب و هوای در کشور بلژیک معتدل دریایی است و باران به وفور در بلژیک می بارد. از آنچایی که مساحت این کشور کوچک است، تغییرات جوی زیاید در بین منطقه های مختلف دیده نمی شود. در بلژیک تابستان های سرد و زمستان های معتدلی را تجربه خواهید کرد. 

فرهنگ مردم بلژیک

مردم بلژیک برخلاف باور عموم سرد نیستند، فقط کمی زمان می برد تا به بهترین دوستان شما تبدیل شوند. هنر های تجسمی برای مردم بلژِک بسیار مهم است و هنر مجسمه سازی بسیار. همچنین، بلژیکی ها مردمانی مهمان نواز و بسیار اهل نظافت هستند، درست مانند ایرانی ها. موسیقی پاپ و ترکیبی و ورزش فوتبال از دیگر علایق مردم بلژیک است.

هزینه زندگی در بلژیک

واحد پولی بلژیک یورو است. از آنجایی که کیفیت زندگی در این کشور بالاست، هزینه های زندگی هم به نسبت بالا است. البته تخفیف ها و فرصت های متفاوتی برای دانشجویان بومی و دانشجویان بین المللی به ویژه در بروکسل وجود دارد.

دانشگاه های کشور بلژیک

در جدول زیر، لیست کاملی از دانشگاه های برتر بلژیک در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای دانشگاه بلژیک و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های بلژیک ، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش از دانشگاه بلژیک، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند. 

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.