اپلای به ایرلند

دانشگاه های برتر ایرلند

کشور ایرلند در شمال غرب اروپا قرار گرفته و به دو بخش ایرلند شمالی و ایرلند جنوبی تقسیم شده است. شهر دوبلین، این شهر زیبا و تاریخی پایتخت ایرلند است. زبان رسمی کشور ایرلند، ایرلندی است و زبان های انگلیسی و اسکاتلندی نیز از زبان های رایج است. کشور ایرلند از لحاظ اقتصاد، کنترل فساد مالی و اخلاقی در جایگاه مناسبی وجود دارد. آزادی دین و برابری حقوق زن و مرد از دیگر مواردی است که در ایرلند رعایت می شود. ایرلند از لحاظ سطح آموزشی نیز در جایگاه مناسبی قرار دارد. بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل در دانشگاه های برتر ایرلند هستند. کشور زیبای ایرلند و سطح بالای رفاه و زندگی در ایرلند از جمله دلایل جذب دانشجویان بین المللی به دانشگاه های ایرلند است. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه های برتر ایرلند به موارد زیر می توان اشاره کرد: امنیت بالا در ایرلند، اجازه کار دانشجویی، تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های ایرلند، فرصت های شغلی زیاد به علت وجود شرکت های چند ملیتی نیازمند به نیروی کار، امکان دریافت ویزای همراه، اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه های ایرلند در دنیا و امکان دریافت بورسیه تحصیلی. در ادامه به صورت کلی به شرایط آب و هوایی و فرهنگی و اجتماعی ایرلند پرداخته شده است. 

فرهنگ مردم کشور ایرلند

ممکن است که مردم ایرلند در ابتدا کمی سرد به نظر برسند، اما با وجود ملیت های گوناگون در این کشور، با حضور مهاجران مشکلی ندارند و با گذشت زمان می توانید با ایرلندی ها دوست شوید. برابری حقوق زن و مرد در این کشور رعایت می شود و خانم ها از احترام ویژه ای برخوردارند. به دلیل کیفیت بالای زندگی، ایرلندی ها مردمانی شاد با امید به زندگی بالا هستند.

زندگی در کشور ایرلند

سطح رفاه اجتماعی و رضایت از زندگی در بین شهروندان ایرلندی بالاست. جرم در ایرلند بسیار کم است و نرخ بیکاری در سال های اخیر روند نزولی داشته است. حمل و نقل عمومی نیز در ایرلند سریع و امن است. البته هزینه زندگی در ایرلند بالاست و بخش مهمی از آن به اجاره مسکن اختصاص پیدا می کند. البته درکل هزینه زندگی به سبک و محل زندگی بسیار وابسته است. افرادی که دارای اقامت دائم ایرلند هستند از خدمات بهداشتی برخوردارندو در صورت داشتن درآمد پایین مشمول کمک های دولتی برای کاهش قابل توجه هزینه های درمان و دارو می شوند.

آب و هوای کشور ایرلند

ایرلند آب و هوای بسیار مطلوب، دلپذیر و معتدلی دارد. البته آب و هوای ایرلند در هر روز سال بسیار متغیر است. به طوری که ممکن است در یک روز درخشان و آفتابی، چند دقیقه بعد باران بسیاری ببارد. همچنین، ایرلند به دلیل تحت تاثیر بودن اقیانوس اطلس، طوفان ها و بارش های شدیدی از سمت اقیانوس را بدون پیش بینی تجربه می کند.

دانشگاه های کشور ایرلند

در جدول زیر، لیست دانشگاه های ایرلند در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به ایرلند و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر ایرلند، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایرلند، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.