اپلای به ایتالیا

اپلای به دانشگاه های ایتالیا

کشور ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا و جمعیتی در حدود 61 میلیون نفر، در جنوب قاره اروپا قرار گرفت است. شهر رم پرجمعیت ترین شهر و پایتخت ایتالیا و یورو واحد پول رایج این کشور است. زبان مردم ایتالیایی و اکثریت ساکنان کشور ایتالیا را پیروان مسیحیت کاتولیک نتشکیل می دهد. کشور ایتالیا دارای دانشگاه های دولتی و برتر بسیاری است و قدیمی ترین دانشگاه های جهان را دارد. کشور ایتالیا کشوری محبوب برای دانشجویان به حساب می آید؛ امکان تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا، امکان دریافت بورسیه تحصیلی، پروسه آسان دریافت ویزا، امکان تحصیل به زبان ایتالیایی و انگلیسی، هزینه مناسب دانشگاه های ایتالیا نسبت به سایر دانشگا ه های کشور های اروپایی، امکان اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل و اپلای دانشگاه های ایتالیا، از دلایل اصلی اپلای دانشجویان به دانشگاه های ایتالیاست.

فرهنگ مردم کشور ایتالیا

مردم ایتالیا معمولا بسیار اجتماعی و برون گرا هستند و از زبان بدن در گفتگو های خود بسیار استفاده می کنند. گرچه در ایتالیا پیروان مذاهب دیگر و یا بی دین هم وجود دارد، ولی درباره دین خود استدلال نکنید! ایتالیایی ها در این باره بسیار متعصب اند. نکته جالب در معاشرت با ایتالیایی ها این است که کلمه "چائو" به معنای سلام فقط بین دوستان صمیمی استفاده می شود؛ اگر غریبه هستید به گفتن روز خوش اکتفا کنید.   

زندگی در کشور ایتالیا

باتوجه به دیدگاه فرد زندگی در ایتالیا می تواند خوب یا بد باشد. جمعیت کمتر ایتالیا نسبت به سایر کشور های اروپایی و جنب و جوش و تحرک مردم ایتالیا باعث جذب مهاجران بسیاری به این کشور شده است.  بهداشت و درمانی با کیفیت مناسب و رایگان دارد. باوجود تاریخ طولانی و معماری های شگفت انگیز ایتالیا، خیابان های این کشور بسیار کثیف است. نکته مهمی که باید در نظر گرفت فرصت شغلی پایین در ایتالیاست.

آب و هوای کشور ایتالیا

کشور ایتالیا با توجه به جغرافیای خاص خود از شمال تا جنوب دارای آب و هوای مختلف است.  نواحی کوهستانی ایتالیا مانند کوه های آلپ به دلیل ارتفاعات بسیار سرد تر از سایر مناطق ایتالیا است. بخش های شمالی ایتالیا تحت تاثیر دریا در فصل زمستان دارای آب و هوایی سرد است. در مناطق مرکزی ایتالیا مانند رم تفاوت محسوس در آب و هوا در فصل های مختلف، چندان رایج نیست. در نواحی جنوبی و جزایر اصلی ایتالیا نیز آب و هوای گرم و خشک را تجربه خواهید کرد.

دانشگاه های کشور ایتالیا

در جدول زیر، لیست کاملی از دانشگاه های ایتالیا در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به ایتالیا و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر ایتالیا، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.