اپلای به آمریکا

اپلای به دانشگاه های آمریکا

ایالات متحده آمریکا در قاره آمریکا و متشکل از 50 ایللت و مجموعه ای از جزایر و 5 منطقه خودمختار به علاوه یک منطقه فدرال است. واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا و دلار واحد رسمی پول و زبان رسمی مردم آمریکا انگلیسی است. آمریکا از نظر گوناگونی ملیت و نژاد متنوع ترین کشور دنیاست. سیستم آموزشی آمریکا بسیار قدرتمند و در تمام دنیا معتبر است. بهترین دانشگاه ها و کالج ها و مدرک های تحصیلی متعلق به آمریکاست. امکان کار پاره وقت حین تحصیل، امکان اقامت و کار بعد از اتمام تحصیل، تحصیل به زبان انگلیسی و در تمام مقاطع و زندگی در کشور پیشرفته و ... از دلایلی است که بسیاری از دانشجویان را برای اپلای دانشگاه های آمریکا وسوسه می کند. البته سفارت آمریکا برای ایرانیان درسراسر دنیا سخت گیری های ویژه ای اعمال می کند و این موضوع باعث شده که پذیرش دانشگاه های آمریکا با احتیاط بسیاری توسط افراد دنبال شود. در ادامه به صورت کلی به شرایط فرهنگی و اجتماعی ایالات متحده آمریکا پرداخته شده است.

فرهنگ مردم کشور آمریکا

اکثریت مردم آمریکا مسیحی هستند و بعد از آن یهودیت و اسلام و سایر ادیان قرار می گیرد. خانواده ها در آمریکا کم جمعیت هستندو فردگرایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در آمریکا رک و شفاف بودن مهم است و در عین حال ارتباط نزدیک با دیگران را نمی پسندند و حفظ فاصله در محیط های عمومی را به طور جدی رعایت می کنند.

زندگی در کشور آمریکا

آمریکا کشوری با اقتصاد قدرتمند است و نرخ بیکاری پایینی دارد. موقعیت های شغلی مختلف و سطح درآمد ها با هزینه های بالای زندگی متناسب است. اجاره آپارتمان در مرکز شهر نسبت به خارج شهر ارزان تر است. ولی در کل هزینه های زندگی در آمریکا در مقایسه با ایران بسیار بالاست.

آب و هوای کشور آمریکا

از آنجاییکه وسعت کشور آمریکا زیاد است و از شمال تا جنوب کره زمین کشیده شده است، تنوع آب و هوایی نیزدر ایالت های مختلف متفاوت است. به عنوان نمون، بخش های جنوب غربی آمریکا دارای آب و هوای گرم و صحرایی باب ارش ای کم است. در محدوده شمال غربی و مجاور اثیانوس آرام، آب و هوا اقیانوسی است و در اکثر فصل ها خنک و مرطوب است. ایالت های شمالی سردترین بخش های آمریکا هستند و در ایالت های جنوبی درجه هوا به ندرت به زیر صفر می رسد. به طور کلی آمریکا دارای آب و هوای معتدل و بسیار گرم در برخی نقاط است.

دانشگاه های کشور آمریکا

در جدول زیر، لیستی از دانشگاه های برتر آمریکا در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به آمریکا و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر آمریکا، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: