موسسه هرندی

نام شعبه : توحید

استان : تهران

شهر : تهران

محله : توحید

آدرس : میدان توحید، نبش ستارخان، بن بست عظیمی، پلاک 10

تلفن : 02166936452

آدرس وب سايت : harandi-chesscenter.ir

آدرس اينستاگرام :

مجموعه زونکن مسئولیتی در قبال صحت محتوای ثبت شده توسط موسسات و آموزشگاه ها ندارد. لطفا جهت اطمینان، با شماره های درج شده تماس بگیرید.

رشته های ورزشی آموزشگاه : شطرنج

نوع تدريس دوره های آموزشی آموزشگاه : خصوصینیمه خصوصی;کلاسی/عمومی

توضیحات آموزشگاه :

باشگاه ورزشی هرندی یکی از بهترین مراکز ورزشی تفریحی و تناسب اندام توحید در محله تهران در شهر است. ورزشکاران و علاقه مندان به حفظ تناسب اندام و سلامتی جهت اطلاع از انواع رشته های ورزشی از طریق اطلاعات درج شده در سایت زونکن با مجموعه تماس بگیرید.

مرکز آموزش شطرنج استاد هرندی (کانون شطرنج ایران)، اولین مرکز تخصّصی آموزش شطرنج و قهرمان پروری در ایران است که توسط اولین استاد بین المللی تاریخ کشور و مربی ارشد فدراسیون جهانی شطرنج، خسرو هرندی راه اندازی شد. این مرکز ابتدا در 1375 بصورت غیر رسمی راه اندازی شد و پس از 5 سال فعالیّت، در سال 1380 با کسب مجوزهای لازم، به عنوان اولین مدرسه شطرنج ویژه رده های سنی پایه در کشور، به کار خود رسمیت بخشید .

تاریخچه شکل گیری اولین مدرسه شطرنج کشور

درخشش نوجوانانی همچون احسان قائم مقامی در دهه هفتاد هجری شمسی باعث شناخته شدن بیشتر بازی شطرنج در اذهان عمومی شد و نیاز به وجود مراکز آموزش شطرنج یا مدرسه شطرنج در ایران را پررنگ تر کرد. چرا که در پی آن خانواده های زیادی جهت پرورش ذهنی فرزندان خود  به سمت این بازی جذاب و مفید کشیده شده و جهت آموزش شطرنج حرفه ای، به فدراسیون مراجعه کردند و این امر باعث گردید تا در آن دوره نوجوانان و نونهالان زیادی به عنوان استعدادهای درخشان شطرنج شناسایی شوند.

استاد خسرو هرندی که درآن زمان به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان در فدراسیون شطرنج کشور مشغول فعالیت بودند طی احکامی جداگانه از طرف ریاست وقت فدراسیون، آقای مهندس کامبوزیا، همزمان و با حفظ سِمت قبلی به عنوان سرمربی تیم های ملی پایه، رئیس کمیته آموزش و رئیس کمیته فنی نیز منصوب شدند و این اتفاق باعث شد که استاد هرندی برای اولین بار برنامه مدوّن و جامعی برای کشف استعدادهای درخشان و آموزش شطرنج حرفه ای به آنها، تحت حمایت و پوشش فدراسیون شطرنج طراحی کنند و از این طریق نونهالان و نوجوانان زیادی انتخاب و تحت آموزش قرار گرفتند.

حاصل این برنامه ریزی منجر به شناسایی و پرورش اولین نسل از نونهالان و نوجوانان با استعداد کشور شد و پس از گذشت یکی دو سال زحمات استاد هرندی به نتایج بسیار شگفت انگیزی رسید که از جمله این نتایج میتوان به قهرمانی امیر ملاحی در مسابقات نوجوانان آسیا و همچنین کسب عنوان قهرمانی جهان در رده زیر 10 سال پسران توسط سید جواد علوی مقدم اشاره کرد. در آن زمان شور و شوق وصف ناپذیری در جامعه شطرنج ایجاد شد و استقبال از این بازی فکری روز به روز بیشتر میشد، اما در سوی دیگر عده ای از روی حسادت خود قصد کم اهمیت جلوه دادن این نتایج را داشتند و با ایجاد شایعات و سعی داشتند کسب این نتایج را تنها به حساب شانس و استعداد فردی این قهرمانان بگذارند و زحمتهای شبانه روزی استاد هرندی را کم اهمیت و بی ارزش جلوه دهند.

اما استاد هرندی در آن زمان عزم و اراده ای وصف ناشدنی داشتند و بدون هیچ واکنشی به این صحبتها با حداکثر قدرت به کار خود ادامه می دادند و می خواستند با پرورش قهرمانان بعدی در عمل ارزش کار خود را به اثبات برسانند که پس از مدتی این اتفاق هم افتاد و آتوسا پورکاشیان که طی اردوهای فشرده زیر نظر استاد هرندی برای مسابقات قهرمانی جهان آماده شده بود، با هدایت و کوچینگ مستقیم استاد هرندی به عنوان قهرمانی زیر 12 سال دختران جهان دست یافت.

این قهرمانی ها باعث شد که عده زیادی از خانواده ها فرزندان خود را جهت آموزش حرفه ای بازی شطرنج نزد استاد هرندی بیاورند. این روند که از سال 1375 بصورت جدی آغاز شده بود استاد هرندی را مجبور کرد که در دفتر کار خود (شرکت تولید و ارائه نرم افزارهای زیرساختی) اقدام به برگزاری کلاسهای خصوصی و نیمه خصوصی کنند و در واقع دفتر ایشان تقریباً به صورت غیر رسمی به مدرسه شطرنج تبدیل شده بود، اما با زیاد شدن متقاضیان و مختل شدن کار اصلی این شرکت، استاد هرندی تصمیم به ایجاد یک مدرسه شطرنج و مرکز قهرمان پروری گرفتند و سر انجام مرکز شطرنج استاد هرندی (کانون شطرنج ایران) در سال ۱۳۸۰ با هدف ارتقاء شطرنج کشور توسط ایشان در تهران تأسیس گردید.

نحوه فعالیت مرکز آموزش شطرنج استاد هرندی

از آنجایی که حرفه آموزش شطرنج بر اساس تجربه و دانش مربیان و عشق به معلمی ارزیابی میگردد در ابتدا سعی شد که نحوه آموزش نیز به مربیان انتقال پیدا کند، بطوری که آموزش شطرنج به کودکان حتی المقدور باعث نشود که خلاقیت آنها تحت الشعاع قرار گیرد.

انبوه قوانین و تئوری های گوناگون و حجیم باید طوری بیان شود که حافظه کودکان همراه با قدرت فکری و محاسبه ای مغز آنها به تدریج و توسط استدلال تقویت شود و آموزش اصول بصورت مختصر و بر اساس آموزش و تمرین تفکر و تقویت قدرت محاسبه و شمردن از طریق تصویرسازی ذهنی انجام شود.

یادگیری بازی شطرنج که شامل ۳۲ مهره با حرکات جداگانه و معیّن در ۶۴ خانه می باشد در ابتدا سخت و دشوار است و مخصوصاً برای کودکان پنجشش ساله آموزش آن نیاز به صبر و توانایی بسیاری دارد. در راستای آموزش این مسائل به مربیان کانون شطرنج ایران، سعی و تلاش بسیاری توسط استاد هرندی صورت گرفته و این امر باعث گردیده که مربیان این مرکز آموزشی، نسبت به این موضوع به درک عمیقی دست یابند و با استفاده از خلاقیتهای خود و با راهنمایی های استاد هرندی متدهای آموزشی منحصر به فرد و ویژه ای ابداع کنند که موجب ایجاد علاقه و شوق یادگیری بیشتری در ذهن کودکان شود. بطور مثال شعرهای بسیار زیبایی توسط یکی از مربیان با سابقه ما سروده شده که از آنها برای آموزش کودکان زیر ۷ سال استفاده میشود.

همچنین برای اعضای این مرکز آموزشی، پرونده ای شامل وضعیت هوش و استعداد و نحوه پیشرفت تهیه میشود که به تدریج و طی گذر از دوره های مختلف، توانایی آنها از لحاظ آمادگی شرکت در مسابقات سنجش شده و پس از رسیدن به سطح آمادگی اولیه برای شرکت در مسابقه، ابتدا با شرکت در مسابقات داخلی ویژه دانش آموزان کانون، روش صحیح مسابقه دادن به آنها آموزش داده میشود که شامل نکات ظریف داوری،نحوه نشستن صحیح پشت میز مسابقه، نحوه تمرکز و تفکر، نحوه حرکت کردن، نحوه کار با ساعت شطرنج، مفهوم مدیریت صحیح زمان برای تفکر و محاسبه در قسمتهای مختلف بازی و دهها نکته مهم و با ظرافت دیگر می باشد.

پس از یادگیری این نکات و کسب تجربه کافی از مسابقات داخلی کانون، دانش آموزان ما کم کم برای شرکت در مسابقات رسمی بزرگ همچون مسابقات قهرمانی رده های سنی استان و مسابقات رده های سنی کشور آمادگی لازم را کسب می کنند و در زمان مناسب و به صلاحدید مربی خود جهت شرکت در این مسابقات معرفی و اعزام میشوند.

در نتیجه این امر دانش آموختگان کانون شطرنج ایران (مرکز شطرنج استاد هرندی) در طی پانزده سال فعالیت این مؤسسه توانسته اند با طی روند صحیح و اصولی آموزش شطرنج به عناوین درخشانی از جمله دهها قهرمانی استان، دهها قهرمانی کشور، دهها قهرمانی تیمی و انفرادی مدارس کشور، دهها قهرمانی کشور، چندین قهرمانی آسیا و حتی به قهرمانی جهان نیز دست یابند و در برخی از موارد استعدادهای درخشان زیادی کشف و شناسایی شدند که تنها با یکی دوبار شرکت در مسابقات داخلی کانون توانسته اند در مسابقات استانی و کشوری به مقام حائز اهمیتی دست یابند.

اصولاً شرکت در مسابقه برای نونهالان بسیار حساس و مهم میباشد، چرا که در خیال و تصور کودک فضای مسابقه و نحوه برخورد مسئولان برگزاری و داوران ممکن است ایجاد تابو و توهم و ترس نماید، مخصوصاً اگر کودک در مسابقه دچار شکستهای زیادی بشود. بنابراین برای جلوگیری از آسیب رسیدن به روح لطیف کودکان، اولین مسابقه رسمی و جدی آنها باید با دقت و نظارت فنی همراه باشد. ترس همیشه ناشی از جهل است، بنابر این با دادن آگاهی های لازم و صحیح اعتماد به نفس آنها تقویت میشود.

چرا باید آموزش شطرنج را برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

شطرنج چیست؟

آموزش شطرنج در عصر حاضر به یکی از مهمترین عوامل در راستای پیشرفت ذهنی بشر تبدیل شده است. شطرنج آمیزه ای از علم و هنر و خلاقیّت است که امروزه به عنوان بهترین وسیله کمک آموزشی در جهان شناخته شده است. شطرنج یک بازی علمی بسیار پیچیده است که دارای صفحه ای  64 خانه ای و همچنین 32 مهره میباشد. در بازی شطرنج شش نوع مهره وجود دارد که هر کدام دارای قوانین حرکتی مختصّ خود هستند و بسته به شکل حرکتی خود، از قدرت و ارزش متفاوتی نیز برخوردارند. همین موضوع موجب پیچیدگی در محاسبات بازی شطرنج شده و ضمن آنکه زیبایی آن را دوچندان می کند، آموزش شطرنج را به امری دشوار بدل کرده است.

طی تحقیقات صورت گرفته حدود 500 میلیون نفر در سرتاسر دنیا شطرنج بازی می کنند و یا حداقل با آن آشنایی دارند. حال اگر پیشرفت تکنولوژی در ساخت بازی های مختلف در چند دهۀ اخیر را در نظر بگیریم، این موضوع خود میتواند نشانگر جذابیت این بازی استراتژیک باشد.

آموزش شطرنج و فواید آن برای کودکان!

تا اواخر قرن بیستم بازی شطرنج مختصّ قشر خاصّی از جامعه بود و در بیشتر موارد، افراد تحصیل کرده و روشنفکر جذب شطرنج شده و به انجام آن می پرداختند. اما در چند دهه گذشته و با پیشرفت بشر در زمینه استفاده از کامپیوتر و گسترش اطلاعات، فواید این بازی زیبا بر همگان آشکار شد و افراد بیشتری از تمامی سطوح و طبقات اجتماعی به انجام این بازی روی آوردند.

بحث فواید و اثرات مثبت آموزش شطرنج بسیار گسترده است و به چند مورد خلاصه نمی شود، اما از شاخص ترین اثرات مثبت آن می توان به فعال کردن نیمکره غیر فعال مغز، تقویت حافظه، بالا بردن سرعت محاسبه و پردازش مغز، گسترش عمق محاسبات در مغز، بالا بردن قدرت خلاقیّت ذهنی، تقویت قدرت تصمیم گیری صحیح، بالا بردن حس اعتماد به نفس، تقویت حس خود شناسی و ده ها مورد دیگر اشاره کرد.

آموزش شطرنج جزئی از آموزشهای پایه ای کشورهای پیشرفته!

فواید و اثرات مثبت آموزش شطرنج باعث شده تا در کشورهای پیشرفته، آموزش شطرنج به عنوان یکی از ارکان اصلی آموزش علوم پایه، برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شود و سن آموزش شطرنج به شکل محسوسی پایین بیاید.

ما به شما اولیای گرامی توصیه میکنیم، برای هر چه بیشتر شدن سرعت پیشرفت فکری فرزندانتان و تضمین موفقیت آنها در آینده، آموزش شطرنج را به عنوان یکی از برنامه های اصلی فرزندانتان در نظر بگیرید و از این وسیلۀ کمک آموزشی بی نظیر کمال بهره برداری را انجام دهید. مرکز آموزش شطرنج استاد هرندی با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه آموزش شطرنج آکادمیک و حرفه ای به کودکان و نوجوانان، همواره در مسیر پرورش و شکوفایی ذهنی فرزند دلبندتان همراه شما خواهد بود.

چرا مرکز آموزش شطرنج استاد هرندی را برای آموزش فرزندانمان انتخاب کنیم؟

  • دانش و تجربه استاد هرندی

استاد هرندی مربی ارشد فدراسیون جهانی، با تجربه سالها قهرمانی و همچنین بیش از 25 سال سرمربی گری تمام رده های تیم ملی ایران و باشگاههای مختلف، توانایی هدایت هر فردی را به سوی قهرمانی دارد و افرادی که امکان استفاده از توانایی های ایشان را دارند باید قدر این فرصت را بدانند.

  • آموزش آکادمیک

روشهای آموزشی در مرکز شطرنج استاد هرندی کاملاً منحصر به فرد هستند و توسط خود ایشان طراحی شده و تمامی کلاسها در تمام سطوح تحت نظارت کامل ایشان برگزار میشود. حتی در برخی کشورهای پیشرفته مربیان با تجربه با مشورت گرفتن از استاد هرندی از روش های آموزشی ایشان برای گروه های سنی پایه استفاده می کنند.

  • سرعت پیشرفت

با اینکه بازی شطرنج یک بازی مشکل و پیچیده است که آموزش آن زمان زیادی را می طلبد، اما در مرکز شطرنج استاد هرندی به دلیل روشهای خاصی که بکار برده میشود دانش آموزان به نسبت دیگر آموزشگاه ها و مدارس شطرنج با سرعت بیشتری پیشرفت می کنند و طی سالهای گذشته این نکته همیشه قابل مشاهده بوده است.

  • پرچمداری در قهرمان پروری

در طی بیش از 15 سال فعالیت در زمینه پرورش و هدایت قهرمانان رده های سنی، افتخار پرورش بیشترین تعداد قهرمان در مسابقات مدارس کشور، استانی، کشوری، دهۀ فجر، آزاد بین المللی، قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را به نسبت تمامی باشگاه ها و مدارس کشور داریم.

  • امکانات آموزشی مناسب

مرکز شطرنج استاد هرندی افتخار دارد که در طی دوران فعالیت خود، همیشه بهترین امکانات آموزشی از جمله کلاسهای بزرگ با امکانات استاندارد، کتابخانه کامل، بانک نرم افزاری مجهز و را برای ایجاد علاقه در کودکان و نوجوانان و همچنین سرعت بخشیدن به روند آموزشی آنها فراهم کرده است.

  • هدایت در مسیر صحیح

با توجه به اینکه هر کدام از مربیان این باشگاه تجربه آموزش به چند هزار کودک و نوجوان را در کارنامه کاری خود دارند، به بهترین نحو ممکن کوتاه ترین و مناسب ترین مسیر آموزشی برای هر نوآموزی را شناسایی کرده و او را در این مسیر هدایت می کنند.

پرورش و هدایت سه قهرمان جهان توسط استاد هرندی

تقریباً در سالهای 1374 1375 و همزمان با به ریاست رسیدن مهندس محمد جعفر کامبوزیا تحولاتی در سیستم آموزش و استعداد یابی فدراسیون شطرنج صورت گرفت و مهندس کامبوزیا که خیال یک تحول اساسی در شطرنج ایران را در سر می پروراند، طی احکامی جداگانه استاد خسرو هرندی را که در آن زمان سِمت سر مربی تیم ملی بزرگسالان را بر عهده داشت همزمان و با حفظ سِمت قبلی به عنوان سرمربی تیم های ملی پایه، رئیس کمیته آموزش و رئیس کمیته فنی برگزید و با برنامه ریزی ویژه ای که استاد هرندی برای کشف و پرورش استعدادهای درخشان در سراسر کشور تدارک دید، عملاً کار استعداد یابی در هیئت های استانی سراسر کشور آغاز شد.

پس از استعداد یابی و انتخاب تعدادی از نونهالان و نوجوانان و برگزاری اردوهای تعیین شده، سرانجام تیم ملی نوجوانان ایران برای اولین بار در سال 1375 جهت شرکت در مسابقات قهرمانی رده های سنی زیر 10سال الی زیر 18 سال جهان عازم اسپانیا شد. در آن سال بهترین مقام تیم ایران، مقام پنجم تا هشتم مشترک بود که در رده زیر 10 سال و توسط سید جواد علوی مقدّم کسب گردید.

با توجه به استعداد و توانایی این بازیکن، استاد هرندی شخصاً هدایت و پرورش این بازیکن را به عهده گرفته و برنامه ای ویژه، شامل اردوهای انفرادی را برای سید جواد به اجرا گذاشت. در سال بعد تیم ملی نوجوانان برای مسابقات قهرمانی رده های سنی جهان به فرانسه اعزام شدند و در آن مسابقات، با وجود رقبای سرسختی همچون رجبوف و سید جواد علوی مقدّم که در آن مسابقات نیز تحت هدایت و کوچینگ مستقیم استاد هرندی قرار داشت توانست برای اولین بار در تاریخ کشور به مقام قهرمانی زیر 10 سال جهان دست یابد و به این ترتیب اولین قهرمان ایرانی شطرج جهان متولد شد.

مسابقات داخلی

در مرکز آموزش شطرنج استاد هرندی در مقاطع و رده های سنیّ مختلف مسابقاتی با اهداف آموزشی برگزار می شود. این مسابقات تحت نظر مربیان کانون و با رعایت کلیه قوانین فدراسیون جهانی و نکات لازم جهت آموزش نحوه صحیح مسابقه دادن به نوآموزان برگزار می شود.

نحوه مطالعه و تمرین

در کلیه کلاسهای مرکز آموزش شطرنج استاد هرندی، نحوه صحیح مطالعه کتاب ها  از جمله مطالعه دائره المعارف شروع بازیها و همچنین نحوه تمرین و استفاده از نرم افزارهای کاربردی مثل انجین ها و پردازشگرهای بانک های اطلاعاتی به دانش آموزان تدریس میشود.

کلاسهای خصوصی

کلیه علاقمندان می توانند جهت تقویت آموزه های خود که در دوره های پایه فرا گرفته اند و همچنین جهت  گذراندن آموزشهای تخصّصی و ویژه آمادگی برای شرکت در مسابقات ، از کلاسهای خصوصی مرکز آموزش شطرنج استاد هرندی استفاده نمایند و به سطح دلخواه خود برسند.

کلاسهای عمومی

کلاسهای عمومی در مرکز آموزش شطرنج استاد هرندی شامل 16 دوره پایه است که سطوح آمادگی، مقدماتی، متوسطه و پیشرفته را در بر میگیرد و  دانش آموزان پس از طی این مرحله ادامه آموزشهای عمومی را درکلاسهای ویژه و تخصّصی طی خواهد نمود.

 

 

اطلاعيه ای هنوز ثبت نشده است!
ویدیویی هنوز ثبت نشده است!

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: