موسسه شاهین

نام شعبه : نارمک

استان : تهران

شهر : تهران

محله : نارمک

آدرس : نارمک،خیابان گلستان،شماره 110

تلفن : 02177262501 - 02177262500 - 02177848555

آدرس وب سايت :

آدرس اينستاگرام : shahin_fc

مجموعه زونکن مسئولیتی در قبال صحت محتوای ثبت شده توسط موسسات و آموزشگاه ها ندارد. لطفا جهت اطمینان، با شماره های درج شده تماس بگیرید.

رشته های ورزشی آموزشگاه : فوتبالفوتسالوالیبالبسکتبال

نوع تدريس دوره های آموزشی آموزشگاه : خصوصینیمه خصوصی;کلاسی/عمومیکلاسی/عمومی

توضیحات آموزشگاه :

باشگاه ورزشی شاهین یکی از بهترین مراکز ورزشی تفریحی و تناسب اندام نارمک در محله تهران در شهر است. ورزشکاران و علاقه مندان به حفظ تناسب اندام و سلامتی جهت اطلاع از انواع رشته های ورزشی از طریق اطلاعات درج شده در سایت زونکن با مجموعه تماس بگیرید.

نمي توان باور کرد که يک باشگاه خصوصي با سابقه اي نزديک 7 دهه داراي تاريخي مدون و قابل اعتناء و ارجاع نباشد. بويژه اگر اين باشگاه در 4 دهه اول فعاليتهاي خويش يکي از فعالترين و خوشنام ترين باشگاهها ي اين کشور بوده باشد. باشگاهي که در انتهاي ناخواسته فصل اول زندگيش داراي 60شعبه خود جوش (مردم نهاد) در سرتاسر ايران و بيش از 11 بازيکن در تيم ملي ايران و 14 تيم داخلي در رده جوانان بود. شايد بارها فکر تهيه چنين تاريخي به ذهن ياران شاهين افتاده باشد  ولي سير حوادث و سنگيني وظيفه اي اين چنين خطير براي تهيه  تاريخي که بتواند تمام نکات پنهان و آشکار فعاليتهاي اين باشگاه را به رخ بکشد جرات شروع را در نطفه خاموش مي کرد. ولي يک روز بايد اين کار انجام مي شد و خوشحالم که بگويم انجام اين وظيفه خطير بعهده اين جانب نهاده شد. شايد کسي که کمترين ارتباط با اين باشگاه را داشت من بودم ولي از آنجا که قانون نانوشته اي مي گويد به هر چه فکر مي کني مي رسي  بالاخره روزي فرا رسيد که به آرزوي خود در باره انجام يک کار فرهنگي براي مملکت پر افتخارم ايران دست يابم. انتشار اين کتاب تازه آغاز يک راه طولاني است راهي که براي تکميل شدن نياز به ياري همراهاني دارد که در حال حاضر نقش تاريخ نانوشته را دارند. ياراني که با شاهين زندگي کرده و با آن بالنده شده اند. جاي بسيار تاسف است که بسياري از اين ياران تبديل به جاودانگان شاهين شده اند و در اين اثر فقط ياد کوچکي از زمان حضور آنان در شاهين شده است که اگر بودند مي توانستند به پر بارتر شدن اين اثر کمک کنند. ولي چه باک که هنوز هستند ياراني که مي توانند با ياري خود فقط گوشه هايي از رمز و راز اين باشگاه خوشنام و دوست داشتني را براي شما هموطنان عزيز خصوصا شمايي که در فضاي تب آلود امروزي ورزش کشورمان بدنبال اخلاقيات گمشده ورزش مي گرديد ارائه کنند.

در اواخر سال 1321 شمسي شرکت نفت ايران و انگليس از تيم فوتبال منتخب تهران دعوت مي­نمايد که براي مسابقه با تيم فوتبال آبادان به خوزستان سفر کند. تيم تهران به سرپرستي آقاي احمد ايزدپناه به آبادان وارد مي­گردد و عباس اکرامي يک از بازکنان تيم بود که آنها را در اين سفر همراهي مي­کرد. در شب توديع و خداحافظي رئيس شبانه روزي وقت دانشکده فني نفت آبادان که يک انگليسي بنام «هاکر» و از بازيکنان فوتبال باشگاه­هاي انگلستان بود سخنراني بسيار مفصلي ايراد مي­کند و طي آن ابراز مي­دارد، براي پيشرفت فوتبال در ايران بايد دست اندرکاران و علاقه­مندان به فوتبال و ورزش جوانان اقدام به تأسيس باشگاه و تيم­ها و کلاس­هاي آموزشي فوتبال بنمايند و جوانان را از سنين خردسالي تحت تعليم و آموزش قرار دهند.

سخنان آقاي هاکر در عباس اکرامي که خود شيفته فوتبال و ورزش بود بسيار مؤثر واقع گرديد و در نتيجه پس از مراجعت به تهران اقدام به جمع آوري جوانان و تشکيل تيم فوتبال شاهين تهران را مي­نمايد و چون در آن زمان در دبيرستان­هاي البرز، فيروز بهرام و ايرانشهر تدريس مي­نمود از شاگردان با استعداد خود در اين مدارس عده­اي را برگزيد و با تعليم آنها استخوان­بندي تيم فوتبال شاهين را در اواخر فروردين سال 1322 بنا نهاد و با تشکيل آن تيم شاهين رسماً جزء تيم­هاي آنوقت تهران گرديد.

بعد از تعطيلي و جلوگيري از فعاليت­هاي ورزشي باشگاه افراد دست اول تيم فوتبال شاهين دسته جمعي بنام ديگري در مسابقات شرکت کردند، عده­اي نيز اصولاً از بازي و حتي از ديدن مسابقات دست کشيدند. انبوه طرفداران باشگاه متفرق شدند ولي شاهين زنده ماند.

پس از چند سالي اعضاي قديمي باشگاه تصميم گرفتند با امکاناتي که به وجود آمده و فراهم شده بود براي احياي مجدد آن فعاليت کنند و با مراجعات فراوان به سازمان تربيت بدني و مقامات مسئول ديگر بالاخره موفق شدند. در سال 1353 پس از هشت سال محروميت اجازه داده شد «در صورتيکه نام شاهين به شهباز تغيير يابد مي­تواند فعاليت­هاي آن آغاز شود». چاره­اي جز آن نبود و بهمين نحو و با تغيير نام دوباره کوشش و کار و فعاليت شروع گرديد. با انتخاب اين نام براي باشگاه شاهين حدس مورد شک ناظران مسابقه فوتبال شاهين و شهرباني که منجر به انحلال باشگاه گرديد به يقين مبدل شد و انتخاب نام شهباز از طرف مسئولين سازمان تربيت بدني بجاي شاهين بر اين موضوع مُهر تأييد گذاشت.

پس از انقلاب نيز باشگاه دوباره با نام شاهين تجديد حيات نمود و اکنون با تدوين اساسنامه به عنوان يک مؤسسه غيرانتفاعي به ثبت رسيده و شخصيت حقوقي يافته است و وسيله هيئت امناء و هيئت مديره که به ترتيب از هفده نفر و پنج نفر اعضاي قديمي باشگاه تعيين شده­اند اداره مي­شود.

باشگاه شاهين يادگار شادروان دکتر عباس اکرامي زنده مانده است. بذر دوستي در دلها نشانده شده، علاقه­ها، اعتقادها، احساس­ها نسبت به يکديگر و بالاخره ارزش روش­ها و مکتب شاهين پابرجاست. اميدواريم و به آينده مي­نگريم و براي رسيدن به اهداف و آرمانهاي سازنده­اي که در دل داريم حرکت مي­کنيم و در اين راه کوشش مي­نمائيم که آرزوهاي ما به اميدها و اميدها به موفقيت­ها بيانجامد.

مکتب شاهين:

ما معتقديم انسان محور توسعه است و با رشد و تعالي وي جامعه نيز متعالي خواهد شد. علم و تجربه مي گويد جامعه اي متعالي تر است که افرادش خوشبخت تر، سعادتمند تر و سالمتر باشند. هرچه ميزان احترام به قوانين و باورهاي فرهنگي و اجتماعي، سطح دانش و معلومات و ميزان سلامت جسم و روح در جامعه اي بيشتر باشد آن جامعه متعالي تر است. بر همين اساس مکتب شاهين معتقد است اگر افراد يک جامعه داراي جسمي قويتر و روحي متعالي تر باشند آن جامعه داراي شرايط مناسبتري براي رشد است لذا کليه  فعاليتهاي ورزشي در اين مکتب را با هدف تربيت افرادي متواضع و فروتن، با گذشت و ايثار گر، جمع گرا و فداکارسرلوحه کار خويش قرارداده و معتقد است با انجام اين گونه فعاليتها ي هدفمند جسم و روح تقويت شده و موجب افزايش اعتماد به نفس و بروز و ظهور استعدادهاي افراد گرديده که خود در افزايش حس مسئوليت پذيري موثر بوده و شرايط را براي موفقيت در ساير امور خطير زندگي از جمله کسب معلومات و تحصيلات فراهم کرده و نهايتا موجب افزايش درک لزوم احترام به قوانين و باورهاي فرهنگي و اجتماعي، حفظ حرمت و حقوق ديگران و جلوگيري از رفتارهاي هنجارها شکن مي گردد. بنا بر اين در مکتب شاهين جايي براي تربيت نيروي انساني از منظر قدرت بدني و کسب مهارتهاي ورزشي کلاسيک و حرفه اي بدون توجه به حفظ ارزشهاي اخلاقي وجود ندارد. در اين راه استفاده از فرهنگ پهلواني و جوانمردي شامل تقوا، ايمان، ادب، آزادگي، تعهد، صداقت، شهامت، عفت، ايثار، شجاعت، طهارت، صبر و حيا درتعاليم مکتب شاهين نقشي در خور بازي مي کند.

 

 

اطلاعيه ای هنوز ثبت نشده است!
ویدیویی هنوز ثبت نشده است!

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'zip' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: