آزمون تافل

آزمون  تافل ( 97/6/24)

آزمون TOEFL iBT توانایی شما را برای کاربری و فهم زبان انگلیسی در سطح دانشگاه می سنجد و همچنین توانای شما را در ترکیب مهارت های خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن برای انجام فعالیت های آموزشی ارزیابی می نماید.

محتوای تست TOEFL iBT

آزمون TOEFL iBT به زبان انگلیسی و از طریق اینترنت ارائه می شود. در این آزمون، چهار  بخش (خواندن، گوش کردن، صحبت کردن و نوشتن) وجود دارد که در مجموع حدود چهار ساعت و نیم طول می کشد. در طول آزمون تافل، از شما خواسته می شود تا وظایفی هایی را انجام دهید که مهارت های ارتباطی انگلیسی تان را ترکیب می کند، که در زیر نمونه هایی از این سوال ها را مشاهده می کنید:

برای پاسخ به یک سوال بخوانید، گوش کنید و سپس صحبت کنید.

برای پاسخ به یک سوال گوش دهید و سپس صحبت کنید.

برای پاسخ به یک سوال بخوانید، گوش کنید و سپس بنویسید.

نمرات آزمون TOEFL iBT

نمرات شما بر اساس عملکردتان در سوالات آزمون است. شما باید حداقل 1 سوال را در بخش خواندن و گوش کردن پاسخ دهید، حداقل 1 مطلب بنویسید و حداقل 1 وظیفه گفتاری را برای دریافت نمره رسمی تکمیل کنید. برای آزمون TOEFL iBT که از طریق اینترنت انجام می شود، 4 نمره بخش بندی و یک نمره کل دریافت خواهید کرد:

مهارت

مدت زمان

تعداد سوالات

وظایف

نوشتن

50 دقیقه

2

بر اساس وظایف گفتاری و شنیداری مقاله بنویسید

خواندن

60 - 80 دقیقه

36 - 56

مطالعه 3 الی 4 مطلب و پاسخ گویی به سوالات مربوطه

گوش کردن

60 - 90 دقیقه

34 - 51

به سخنرانی و بحث و گفتگو در کلاس درس گوش و به سوالات مربوطه پاسخ دهید

صحبت کردن

20 دقیقه

6

صحبت کردن درباره موضوعی آشنا

 

دقت داشته باشید بعد از برگزاری بخش های خواندن و گوش کردن، 10 دقیقه فرصت استراحت به شرکت کنئدگان داده می شود. ضمنا نمره هر بخش در آزمون تافل بین صفر و 30 می باشد و در مجموع نمره نهایی از 120 اعلام می گردد.

علاوه بر نمرات شما، گزارش نمره شما نیز مشمول بازخورد عملکرد است که نمایشی از سطح قابلیت شما و توصیف نوع وظایفی است که آزمون دهندگان را در محدوده نمره گزارش شده می توانند معمولا انجام دهند. در آزمون TOEFL نمره قبولی یا مردودی وجود ندارد. موسسات و واحدهای آموزش عالی نمره مورد نیازشان را تعیین می کنند. نمرات TOEFL به مدت 2 سال پس از تاریخ آزمون معتبر است و هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد، اما نمی توانید بیش از یک بار در یک دوره 12 روزه در آزمون شرکت کنید.

مراکز معتعبر برگزار کننده آزمون TOEFL iBT

از اولین مراکز برگزاری آزمون تافل می توان به سازمان سنجش کشور واقع در شهر تهران اشاره کرد که قابلیت برگزاری آزمون برای 80 نفر در هر نوبت را با امکانات مناسبی دارد. آدرس این مرکز در تهران واقع در خیابان کریمخان می باشد و برای ثبت نام آزمون تافل در این مرکز می بایست مرکز NOET را به هنگام ثبت نام اینترنتی انتخاب نمایید.

از دیگر مراکز برگزاری آزمون تافل، موسسه فرهنگی علامه سخن در تهران می باشد که واقع در محدوده میدان ونک تهران می باشد و ظرفیت برگزاری آزمون برای 20 نفر را در هر نوبت دارد.

از دیگر مراکز برگزاری آزمون تافل در تهران، مرکز آزمون تافل امیر بهادر می باشد که در محدوده میدان ولیعصر تهران می باشد. این مرکز ظرفیت برگزاری آزمون برای 100 نفر در هر نوبت را دارد.

دانشگاه اصفهان واقع در حوالی میدان آزادی این شهر از دیگر مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران می باشد.

دانشگاه شیراز واقع در حوالی میدان ارم این شهر نیز از دیگر مراکز مجاز برگزار کننده آزمون تافل در ایران می باشد.

دانشگاه تبریز واقع در خیابان دانشگاه این شهر نیز یکی دیگر از مراکز برگزاری کننده آزمون تافل برای هموطنان مان می باشد.

آزمون تافل TOEFL iBT همچنین در شهر های آمل، جیرفت، ارومیه و زنجان نیز برگزار می شود . شما عزیزان برای اطلاعات دقیق تر نیز می توانید به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نمایید و از آخرین اخبار پیرامون مراکز و آزمون تافل با خبر شوید.

قیمت آزمون تافل

در حال حاضر قیمت برگزاری آزمون تافل، 225 دلار می باشد که قیمت این آزمون در کشور ترکیه 185 دلار و در کشور امارات متحده عربی برابر با 240 دلار می‌باشد.

نکات کلیدی ثبت نام آزمون تافل

لازم است در هنگام ایجاد حساب کاربری در سایت ETS اطلاعات هویتی خود شامل "نام"، "نام خانوادگی" و "تاریخ تولد" را دقیقا مطابق با گذرنامه خود وارد نمایید، چون این تنها بخشی از حساب کاربری شما در سایت ETS است که غیر قابل تغییر است و علاوه بر این مهمترین بخش آن نیز می‌باشد. درصورتی که هنوز گذرنامه ندارید باید دقت کنید که اطلاعات را به گونه ای وارد نمایید که بعداً بتوانید مطابق این اطلاعات جهت دریافت گذرنامه اقدام فرمایید.

در زمان ثبت نام آزمون iBT و تا ساعت 10 شب قبل از آزمون می‌توانید 4 دانشگاه را جهت ریپورت نمره به صورت رایگان مشخص نمایید تا نمره شما برای آن‌ها نیز ارسال شود. همچنین یک نسخه چاپی از نمره آزمون iBT نیز حدود 1 ماه پس از آزمون به آدرس موجود در حساب کاربری ارسال می‌شود، البته به شرطی که در هنگام ثبت نام گزینه "Send additional paper score report to me" را انتخاب کرده باشید.

برای تایید هویت در روز آزمون، فقط کارت ملی و گذرنامه پذیرفته می‌شود (شناسنامه پذیرفته نمی‌شود). پس از تایید هویت توسط نماینده ETS در مرکز آزمون، او با استفاده از WebCam یک عکس از شما به عنوان شرکت کننده تهیه می‌کند و پس از آن جایگاه شما (کامپیوتری که آزمون اینترنتی شما در آن اجرا می‌شود) مشخص می‌شود.

در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید، تا 4 روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط زیر انجام می‌شود:

تنها 50 درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می‌شود.

مبنای هزینه آزمون، مبلغ ثبت نام به صورت Regular deadline است و چنانچه شما به صورت Late ثبت نام کرده باشید، نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده می‌شود.

حداقل مدت زمان مجاز بین دو آزمون تافل متوالی 12 روز است، یعنی نمی‌توان مثلاً در یک هفته دوبار در آزمون تافل iBT شرکت کرد.

مدت اعتبار نتیجه آزمون تافل دو سال است و پس از آن، نمره از حساب کاربری فرد حذف می‌شود و دیگر قابل ریپورت نیست. البته به جز در مواردی که نمره فرد 116 یا بالاتر باشد، در این صورت نمره آزمون به صورت دائمی و مادام العمر معتبر بوده و منقضی نمی‌شود.

چنانچه زمان مورد نظر برای شرکت در آزمون تافل به رنگ قرمز نمایش داده شود، یه این معنی است که آزمون به صورت Late بوده و هزینه ثبت نام آن 40 دلار بالاتر و در ایران برابر با 265 دلار می‌باشد. آزمون Late به آزمونی گفته می‌شود که ثبت نام در آن با تاخیر انجام پذیرفته است و به همین دلیل هزینه بالاتری دارد.

در زمان ورود به محل برگزاری آزمون مجاز به همراه داشتن هیچ گونه وسیله ای نیستید و داشتن تلفن همراه، کاغذ، دیکشنری، هر نوع خودکار، روان نویس یا مداد، ممنوع است. نماینده ETS حاضر در محل برگزاری آزمون تافل، هدست، کاغذ و مداد در اختیار شما خواهد گذاشت. در نتیجه یادداشت برداری در طول آزمون تافل iBT مجاز می‌باشد.

 

بانک اطلاعات آموزشگاهی زونکن

ایمیل: info@zounkan.com

اینستاگرام: zounkan_officialpage

لینکدین: https://www.linkedin.com/company/zounkan

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.